Erken boşalma orgasm olamadan boşalma mıdır?

Erken boşalma sorunu:

Erken boşalma “sürenin kısalığı” bir yana aynı zamanda boşalmayı “kontrol edememe” ve cinsel ilişkiden  yeterli tatmin olamama sorunudur.

Erken Boşalmaya Karşı Tedavi
Erken Boşalma durumunun tedavisi mümkün olup en ciddi durumların bile tedavi edilebilir.
En uygun tedavi şeklini bulmanız  önemdedir, çünkü yanlış tedavi uyguladığınızda ve sonuç alamadığınızda bu durum problemi daha da kötüleştirecek şekilde aşırı stres ve huzursuzluk duymanıza neden olur.

Bu nedenle en doğrusu doktor veya cinsel terapiste başvurmaktır.

Erken boşalma nasıl anlaşılır konusuna ilişkin aşağıdaki bilgiler jinekolognet.com sitesinden alınmış olup daha detaylı bilgi için siteyi ziyaret ediniz.

“Erken Boşalma Nedir?  Erken boşalmanın tanımı
Boşalmanın erken sayılabilmesi için bilim dünyasının baz aldığı bulgu, her iki eşin de tatmin olamadan, boşalmanın arzu edilmeyen bir sürede, erken ve denetimsiz bir şekilde gerçekleşmesidir. 

Erken boşalma tanımlama olarak bu şekilde adlandırılsa da daha doğru tanımı “kontrolsüz boşalma” veya “denetimsiz boşalma” olmalıdır.  Yani, boşalmanın istenilen – arzu edilen zamandan önce gerçekleşmesidir. 

Erken boşalma tarifi nedir? Tanımı nasıldır? 
Erken boşalma tanımı; cinsel ilişki sırasında penisin vajina içerisinde 1 dakikadan daha az kalmasından sonra istemsiz (kontrolsüz) şekilde boşalmanın gerçekleşmesi ve kişi tarafından arzu edilmeyen bu durumun 6 aydan daha uzun sürmesidir.  

Hemen her erkek hayatının belli bir döneminde kısa süreli de olsa erken boşalma sorunu ile karşılaşabilmektedir. Bu tip kısa süreli erken boşalmalar genelde geçici olup ciddi bir rahatsızlık olarak görülmemektedir. Sorun 3 ayı, hatta 6 ayı geçtikten sonra cinsel terapi zorunlu hale gelmektedir. “

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s