Artvin Devlet Hastanesinde ne yazık ki bir anjiyo ünitesi bulunmamaktadır.

Bilindiği üzere, siyasal iktidar “Sağlıkta devrim yaptı.” deniyor ama benim seçim bölgem Artvin’de, Artvin Devlet Hastanesinde ne yazık ki bir anjiyo ünitesi olmadığı için en ufak bir kalp krizi geçiren bir kişiyle alakalı müdahale hastanede yapılamıyor. “Sevk” diye bir olay var. Artvin’e iki saat uzaklıkta olan ya Rize’ye ya Trabzon’a veya Erzurum’a hastalar sevk ediliyor. Ne yazık ki Artvinli yollarda ölüyor. Bu konuda bugüne kadar yapmış olduğumuz bütün girişimler başarısız kaldı.

Kalp krizinde dakikaların, hatta saniyelerin bile önemli olduğu bir ortamda iki-iki buçuk saat bir ambulansta insanların yolda öldüğü gerçeğini ne yazık değiştiremiyoruz.

Buradan siyasal iktidara sesleniyorum: Artvin’de Devlet Hastanesinde veya diğer ilçelerdeki hastanelerde en azından bir anjiyo ünitesinin kurulması için gerekli girişimlerin yapılmasını, Sağlık Bakanlığının bu konuda gerekli tedbirleri almasını Artvinli istiyor. Artvinli yollarda ölmek istemiyor. Bu sorunun ne kadar önemli olduğunu bu kentte yaşayan insanlar biliyor.


UĞUR BAYRAKTUTAN (Artvin)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s