İhtiyaç finansmanı nedir

İhtiyaç finansmanıİhtiyaç Finansmanı İle Her Şey Daha Kolay

Finansman, bir kişinin ya da işletmenin ihtiyaçlarını gidermek için gereken parayı sağlamalarına denir. Yani ihtiyaç duyulan fonların sağlanması demektir. Kamu kurum ve kuruluşları nasıl giderlerini karşılayabilmek için para ya da yatırımlara ihtiyaç duyuyorsa aynı durum bireyler için de geçerlidir.

İhtiyaç finansmanı nedir sorusunun yanıtı da kişilerin eğitim, tatil, seyahat ya da evlilik gibi giderlerini karşılamaları olarak verilebilir. İhtiyaç finansmanı bireyler tarafından uygun gördükleri bankalardan kendi bireysel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla talep edilir.  Örneğin; tahminimizce, ihtiyaç kredisine en çok ihtiyaç duyulan dönemlerden biri evlilik hazırlığı yapılan dönemlerdir. Çünkü evlilik öncesi ritüellerinin masrafları, yeni bir ev kurmak maddi açıdan hiç kolay değildir. Düğün hazırlıkları ayrı masraflı olurken ev döşemek ayrı masraflı olmaktadır. Aynı durum çocuğumuzun eğitimi için de söz konusudur. Herkes çocuğunun iyi bir eğitim almasını ister. Bunun için de genellikle özel okullar tercih edilir. Ücretleri oldukça yüksek olan okulların masrafları ihtiyaç kredisi ile karşılanabilmektedir. Kuveyttürk ihtiyaç kredisi kapsamında, eğitim finansmanı bir öğrencinin konaklama ve beslenme gibi giderlerini de içermektedir. İlköğretim, lise, üniversite, yüksek lisansın yanı sıra dil eğitimini de kapsamaktadır. Vadesi 48 ay olan eğitim finansmanı, bankanın anlaşmalı olduğu kurum ile arasındaki protokole bağlı olarak farklı finansmanlar da sağlanabilir. Bir diğer en çok tercih edilen çeşit seyahatler için yapılmaktadır.

Yaz mevsimi yaklaşırken herkes bir şekilde tatil planlarına başlar. Seyahat finansmanı, hem bireysel müşterilerin hem de işletmelerin yararlanabileceği bir çeşittir. Kuveyttürk seyahat finansmanı ile nakit ihtiyacına çözümler sunuyor. Banka bilet ücreti ve konaklama gibi masraflarını finanse eden banka, internet sitesinde finansman hesaplama bölümü ile ne kadar ödeyeceğini de görebiliyor. Ayrıca sayfadan detaylı bilgi ve ödeme planına da ulaşabiliyoruz. Böylece ihtiyaçlarımızı karşılamanın kolay yolunu hesaplayarak ödeyeceğimiz miktarları da görebiliyoruz. İhtiyaç finansmanı, birey ya da kurum fark etmeksizin giderlerin karşılanması için büyük kolaylık sağlıyor. Kuveytturk’ün internet sitesini ihtiyaçlarımıza ihtiyaç eklemek ve nasıl karşılayacağımızı hesaplayarak görmek için ziyaret edebiliriz. Böylece umudumuzu kaybetmeden giderlerimizi zorlanmadan karşılamanın tadını çıkarabiliriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s