Evinizi Haşerelerden Koruma Yöntemleri

Haşere İlaçlama
Haşere İlaçlama

Havanın ısınmasıyla birlikte istenmeyen misafirler evinize akın etmeye başlayabilir. Binaların en üst katlarında bile görülebilen haşere sorunu ile mücadele etmek aslında sanıldığı kadar zor değil. Eğer evinizde sıklıkla istenmeyen bu misafirlerle karşılaşıyorsanız, farkında olmadan onları yaşam alanınıza siz davet ediyor da olabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen açıklıyoruz.

Küçük yiyecek kırıntıları, sürekli nemli olan giderler, ağzı açık bırakılan yiyecek kavanozları ya da saklama kapları haşereler için bir davettir. Öncelikle yaşam alanlarınızda bazı önlemler almanız gerekiyor. Mutfaktan başlamalı ve mutfak temizliğinize maksimum önem vermelisiniz. Kavanoz, poşet, saklama kabı gibi yiyecek koyduğunuz malzemelerin ağzını sıkıca kapatmalı, dökülen yiyecek kırıntılarını hemen temizlemelisiniz.

Ardından giderlerin sürekli nemli kalmaması için akan, damlayan musluklarınızı onarmalısınız. Ayrıca giderleri sadece ihtiyacınız olduğunda kullanmalı, kullanmadığınız zamanlarda tam kapanan gider kapaklarını kullanarak haşerelerin buradan geçmelerini önlemelisiniz. Haşereler arasında en inatçı olanların başında karıncalar gelir. Karıncaların evinize girmesini önlemek için kapı ve pencere önlerine kuru kahve dökmeniz yeterli olur.

Haşerelerin Eve Girmesi Nasıl Önlenir?

Örümcekler yine misafirlik noktasında inatçı olan haşereler arasında yer alır. Örümcekleri evinizden uzak tutmak için eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırarak, kullandıkları alanlara püskürtmeniz, faydalı bir yöntem olabilir. Ancak sirkenin meyve sinekleri için cazip bir kokuya sahip olduğunu da unutmamalısınız. Bu nedenle mutlaka pencerelerinize sineklik takmanız gerekiyor.

Bu doğal yöntemler çoğu zaman işe yarasa da bazı haşereleri evlerden uzak tutma noktasında yetersiz kalabiliyor. Bu durumda profesyonel haşere ilaçlama firmalarından yardım almanız gerekecek. Çünkü haşerelerin sadece birkaç tanesi dahi yaşam alanlarınızın kısa zamanda istilaya uğrayacağının sinyali olabilir. Bir an önce ilaçlamanın yapılması için bir firma ile iletişime geçmelisiniz.

Haşere İlaçlama Firması Seçerken Dikkat!

Firma seçiminde ise hangi ilaçların kullanıldığına dikkat etmenizi öneririz. Sağlığınıza zarar vermeyecek ilaçlarla yaşam alanlarınızın ilaçlanması büyük önem taşıyor. Panorama İlaçlama gibi Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilen ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçları kullanan, profesyonel firmaları tercih etmenizde fayda var. Bu firma aynı zamanda evlerde ve işyerlerinde dezenfeksiyon çalışması da yapıyor. Firmanın hizmetlerine göz atmak isterseniz buradan web adresine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s