Beşiktaş’ta Yaşamanın Avantajları

İstanbul’un en güzel ve en yaşanılası semtlerinden biri olan Beşiktaş hem tarihin kokusu hem de modern çizgilerin birleştiği çok sıcak bir yer. Beşiktaş; ulaşım anlamında, eğitim öğretim, turistik yer ve restoran anlamında da çok fazla seçeneğin bir arada sunulduğu her insanın muhakkak yaşamak istediği bir semt olarak da tanımlanabilir. Çoğu yere yürüyerek gidilebildiği gibi, yakınındaki semtlere de çok kolay şekilde ulaşımlar sağlanmaktadır. Doğal manzarası, Marmara Denizi’ne olan yakınlığı ve o çok güzel olan sahili için bile bu semtte yatırım yapmak yeterlidir.

Beşiktaş’ta yaşamanın avantajları saymakla bitmez fakat Abbasağa Parkından anlatmaya başlanabilir. Bu park semtle özdeşleşmiş ve sayısız buluşma mekanı olmaya tanıklık etmiş çok özel bir park. Bunun dışında özellikle Taksim’e olan yakınlığı da büyük bir avantaj olarak sunulabilir. Ulaşım anlamında da her yere yakın olması bir yana, toplu taşıma araçlarının çok yaygın olduğu semtlerden biri olduğu için yaşayanlar hiç zorluk çekmiyor. Ayrıca, buradaki üniversitelerin ve kampüslerinin yaygın şekilde var olması da kişilerin Beşiktaş’ta yaşamayı tercih etmesi için önemli bir sebep haline geliyor.

Kadıköy’den dahi bir vapur uzaklığında olan Beşiktaş, hem sıcak hem de samimi bir semttir. Öte yandan yaşayanlara büyükşehirde yaşadığını da unutturmaz. Aam bunlar dengeli şekilde olduğu için kimse Beşiktaş’ta yaşamaktan zarar görmez ya da mutsuz olmaz. Öğrencilerin çok yoğunlukta olduğu Beşiktaş’ta, diğer semtlerde görülen “küçük görme” politikası işlemez. Çünkü tüm mahalleler çok eski zamanlardan beri öğrencilerin fazla oluşuna alışkındır ve bu nedenle de hoşgörülerini esirgemezler. Ev sahipleri de dahi, herkes yardımcı olmak niyetindedir.

Beşiktaş kiralık daire anlamında İstanbul’un en çok tercih edilen semtlerinden biridir. Bunun nedeni de yine İstanbul’da yaşandığı halde hiçbir zorluk çekmek istenmemesidir. Yani, ulaşım, eğitim öğretim ve firmaların yakınlığı kiracı olmak isteyen kesim için cezbedicidir. Beşiktaş’te kiralık daire arayanlar için ortalama fiyat olarak minimum 700 TL gösterilirken, maksimum 3-4 bin TL arasında değişen rakamlar görülebilmektedir. Bu da Beşiktaş’ın pek çok mahallesi olması ile yakından alakalıdır. Her semtte olduğu gibi, Beşiktaş’ın öne çıkmış mahallerinde yaşam koşulları hem daha iyi hem de biraz daha pahalıdır. Orta halli mahallelerde ise yaşam koşullarının çok kötü olmaması ve kira ücretlerinin daha iyi olması görülebilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s