Erdoğan da ‘şikayetçi’: At izi it izine karıştı.

 

at-izi-it-izine-karisti-dikenKamuda 50 bini aşkın tasfiye arasında başta akademisyenler olmak üzere muhalif kimlikleriyle bilinen memurlar ‘cadı avı’ndan nasibini almıştı. ‘Gülen Cemaati’nin medya ayağı’ olarak nitelendirilen soruşturma kapsamında da kimi muhalif gazeteci ve yazar ya gözaltına alınmış ya da tutuklanmıştı.

Çin’deki G20 Liderler Zirvesi’nden dönüşte gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan da, bilhassa medyada yapılan bazı yorumları bu yönde eleştirerek konuyu gündeme getirdi.

‘Yaftaları yapıştırıyorlar, halbuki alakası yok’

Erdoğan, gazetecilerin, “FETÖ ile mücadele çerçevesinde ihraç edilenleri kriptoların seçtiği, asıl kriptoların ise halen görevde durduğu, yanlış insanların gönderildiği söylentileri hakkında ne düşünüyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı: “Bunu söyleyenler kendilerine göre doğru da söyleyebilirler. Ama şu var ki at izi, it izine karışmış vaziyette. ‘Ben bir şey atayım da nasılsa tutar’ diyenler var. Bazıları böyle yapıyor.”

Bu eleştirilerini medyaya yönlendiren Erdoğan, “Özellikle yazılı ve görsel medya dünyasında bu çok var. Bazen fırsat bulduğumda TV’leri izliyorum. Öyle yorumlar yapıyorlar ki suçladıkları o insanın bu işle hiç alakası yok. Ama o insana o yaftayı yapıştırıyor. Bunlar doğru şeyler değil. Bu tür yanlışlıklardan uzak durmak lazım” diye konuştu.

Ref:www.diken.com.tr

at-izi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s