Şikayetler 29 Mart günü başlıyor

 15 Şubat 2013 tarihinde Kamu Denetçiliği Uzman alımlarını tamamlayan Kamu Denetçiliği Kurumu Kamu Başdenetçisi Nihat Ömeroğlu;  Kurumun 29 Mart 2013 tarihinden itibaren şikayet başvurularını kabul etmeye başlayacağını, ancak  hangi alanlarda şikayetin yoğunlaşacağını öngörebilmenin mümkün olmadığını,   vatandaşların daha çok şikayetlerinin olduğu hassas alanların bulunduğunu ve vatandaşın, en seri ve en ucuz şekilde hiç bir engelle karşılaşmadan bizzat gelerek, elektronik ortamda, illerde valilere, ilçelerde kaymakamlıklara müracaat ederek kendilerine verebilecekleri formları Kuruma  ulaştırabileceklerini, yargı denetiminden farklı olarak hiç bir masraf alınmadan seri bir şekilde, halkın kendini anlatabileceği şekilde Kamu Denetçiliği Kurumuna  müracaat etme imkanı sağlandığını belirtti.

29 Martta şikayetleri almaya başlayacak Kurumun  ihtiyaç halinde illerde de Kamu Denetçiliği Büroları açabileceği kanunda düzenlenmiş olup bu büroların açılmasıyla birlikte vatandaşların Kurumla irtibat kurması daha da aktif hale gelecektir.

Kamu kurum ve kuruluşları ile yabancı uyrukluların da başvurabileceği  Kamu Denetçiliği (ombudsmanlık) müessesesine şikayetler doğrudan posta ile gönderilebileceği gibi, http://www.ombudsman.gov.tr ve http://www.kamudenetciligi.gov.tr adreslerinden form doldurularak şikâyet iletilebilecek. 0312 465 22 00 No’lu telefon ve 0312 465 22 65 No’lu faks yoluyla da başvuru kabul edilecek.

 

Şikayetler 29 Mart günü başlıyor’ için 7 yanıt

 1. Gerçek Demokrasinin tesisi için çok önemli bir adım. İnşaallah beklentiyi karşılayacak kalitede hizmet verir. Adaleti hızlı bir şekilde tecelli ettiren ,Kamu kurumlarının haksız hegemonyasını sona erdiren bir kurum olur. Başarılar dilerim.

 2. şeffaf ve aydınlık bir ülke olmaya doğru hızla ileleyen güzel
  Türkiyemize hayırlı uğurlu olmasını dilerim

 3. bu uygulama sadece kurumlar hatalarını düzeltmek içinmi? yoksa gerçekten halkın mağdur olduğunu acığa vererek mağduriyetinin giderilmesini sağlamakmıdır.?

 4. başvurular bu gün , yani 29 mart 2013 tarihi itibari ile kabul edilmeye başlanmış..bende güvenecek bir devlet kurumu ( yani cidden vatandaşın sorunu ile ilgilenecek bir devlet kurumu ) aradığımdan , yaklaşık dört aydır sorunuma duyarsız kalan diğer devlet kurumlarına örnek olması dileği ile , SGK Muğla İl Müdürlüğü tarafından şahsıma yaşatılan mağduriyetin giderilmesi için başvurumu saat 22:10 sıralarında e-mail yolu ile gönderdim..

  Sonucunu buradan sizlerle paylaşarak , yeni kurumun vatandaşın sorunu ile ne kadar alakadar olup olmadığını paylaşacağım…

  Sayın Kamu Denetçileri..Umarız vatandaşın sesi olursunuz…Zira özellikle de bi-mer üzerinden yapılan başvurulara çözümsüz yanıtlar vermenin haricinde pek de olumlu sonuçlar çıkmıyor..Bizzat edindim bu tecrübeleri maalesef..

  Şimdiden sizlere kolaylıklar diliyorum..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s