ORJİNAL RAY BAN NASIL ANLAŞILIR

Orjinal Rayban Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

İster estetik amaçlı olsun ister sağlık açısından, güneş gözlüğünüzün orjinal olması oldukça önemlidir. Peki gerçek yani orjinal güneş gözlüğü nasıl anlaşılır?

Dünyaca ünlü güneş gözlüğü markaları arasında Ray-ban, Guesse, Versace, D&G, Bvlagari, Prada, Gfferre, Chanel, Hawk, Diesel, Mustang, Osse, Vogue ve Persol gibi modelleri görebilirsiniz. Ülkemizde bilinirliği en yüksek marka şüphesiz Rayban. Peki orjinal rayban nasıl anlaşılır?

Öncelikle Ray-ban güneş gözlüğü çok çok uygun bir fiyata almışsanız, bunun taklit olduğundan şüpheniz olmasın. Birkaç yüz lira harcamadan gerçek rayban satın almanız mümkün değildir. Peki Rayban gözlüğe ait ayırıcı özellikler neler?

Öncelikle Ray-ban gözlüklerinize ait kılıfa (gözlük kabına) dikkat etmelisiniz. Bunun üzerinde geri dönüşüm logosu ile gözlüğe ait seri no, üretici-dağıtıcı, lens ve çerçeve detayları gibi bilgilerin bulunduğu bir yapışkan yer almalıdır. Sizde orjinal hissi uyandırmayan bir kılıftan, gerçek bir rayban çıkmasını beklememelisiniz.

Gözlüğe ait kapta gömme ve altın sarısı şeklinde Luxottica ifadesi yer almalıdır. Boyalı şeklindeki logo taklitlerde yer alabilir. Ray-ban güneş gözlüğünü incelediğinizde gözlüğün dış kısmında sağ üst tarafta gömülü olarak logonun yer alması gerekmektedir. Rayban gözlüğün kenarlarındaki kabartma logo ile, çerçevede yer alan seri no vs. gibi bilgileri de kontrol etmelisiniz.
Çerçevede kullanılan kauçuk kalitesi gözlüğünüz hakkında fikir verecektir. Yapışkan, sert veya kaygan bir kauçuk yerine kaydırmayan bir malzeme ile karşılaşmalısınız.

Gözlük ile beraber gelen orjinallik kartını da inceleyiniz. Herhangi bir dilbilgisi hatası veya kalitesiz bir mürekkep sizin için bir ipucudur.

Orjinal bir güneş gözlüğü gözünüzü güneşin zararlı ultraviole ışınlarına karşı korur. Aksine ucuz bir güneş gözlüğü aldığınızda ise gözünüz daha fazla tahribata uğrayabilir. Göz sağlığı veya estetik kaygılar, karar vermek size kalmış.

RAY BAN GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SİPARİŞ ET

REF: www.firsatcenneti.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s