Kamu Başdenetçiliği ve Kamu Denetçiliği Başvuru İlanı Resmi Gazetede Yayımlandı

TBMM Başkanlığına bağlı olarak kurulan Kamu Denetçiliği Kurumuna (Ombudsmanlık) seçilecek Kamu Başdenetçisi ve Kamu Denetçileri için başvuru ilanı  11.10.2012 tarih ve 28438 sayılı Resmi Gazetede yayımlandı.

Adaylar, kamu denetçiliği için 30 Ekim 2012 Salı günü saat 18.30’a kadar TBMM’ye şahsen ya da posta yolu başvurabilecek. Adaylar, TBMM Başkanlığına hitaben yazılacak dilekçe, özgeçmiş, 2 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, en az dört yıllık yüksek öğrenim diplomasının ya da mezuniyet belgesinin onaylı örneği, Cumhuriyet savcılığından son üç ay içerisinde alınmış, adli sicil ve arşiv bilgilerini gösterir belgenin aslı ile başvuruda bulunabilecek. Son başvuru tarihinden sonra yapılan başvurular, eksik belgeli başvurular ile aynı kişinin hem başdenetçi hem denetçi aday adaylığı için yapacağı başvurular işleme alınmayacak, postadaki gecikmeler kabul edilmeyecek.

Kamu Başdenetçilerinin ve Kamu Denetçilerinin başvuruların ardından ne zaman seçileceğine dair  ilanda   bir açıklama bulunmamaktadır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s